Uzun saçların yaz ayları içerisinde kuruması, yıpranmış olması üzerine genel olarak birbirinden farklı tavsiyeler verilir. Bu tavsiyelerin başında öncelikle yıpranmış saçlar için en iyi doğal yöntem olarak doğal saç maskeleri kullanılmasıdır.

yıpranmış saçlar

Yaz sezonu içerisinde saçlarınızın dipleri çok nem kaybetmesi beraberinde güneşin de sıcaklığı sonrası, saçlarınızın kuruması durumuna hiçbir şekilde engel olamıyorsunuz. Buna çare olarak doğal maskeleri deneyebilirsiniz.

yıpranmış saç bakımı

Sıcak Yağ ile Tedavi

2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtınız. Daha sonrasında saçınızı tamamen kapatacak bir havluyu sıcak su ile ıslatarak fazla suyunu sıkıp saçınıza örtün. Bu havlu uygulamasını toplamda 3 kez gerçekleştirip bu tedavi sonrasında saçlarınızın yağı emmesini sağlayın. Sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

sıcak yağ tedavisi

Hintyağı ile Tedavi

Saçın hintyağını emmesini sağlayacaksınız. Burada yarım çay fincan içerisinde hintyağını ısıtınız ve saçınıza sürünüz. Daha sonrasında yukarıda tarif edilen havlu uygulamasını gerçekleştiriniz. Yarım saat bu şekilde kalıp sonra şampuan ile saçlarınızı temizleyin.

hintyağı tedavisi

Protein ile Tedavi

2 adet yumurtayı çırparak daha sonrasında içine bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı kadar gliserin ve bir çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekleyerek sürünüz. Bu tedavi gibi birçok doğal saç maskeleri tedavileriyle beraber saçlarınızı güçlendirebilir ve daha iyiye götürebilirsiniz.

protein ile tedavi