Saçlar birçok nedenle yıpranır. Bunları sıralamak gerekirse, saçları sık sık boyatmak, aşırı sıcak yada aşırı soğuk suyla saçları yıkamak, doğru şampuanı kullanmamak, saçların aşırı kötü havaya maruz kalması, sık sık fön çektirmek, yanlış tarak, yanlış fırça kullanımı ilk anda söylenebilecek olanlardır.

yıpranmış saç

Eğer tüm bunları yapıyorsanız, ilk yapmanız gereken öncelikle bunları bırakmanız olacaktır.

yıpranmış saçlar

Saçın Yıpranma Seviyesine Göre Bakım

Bunların dışında bir de tabi ki yıpranmış saçlara eski sağlığını kavuşturmak gerekir ki burada asıl yapılması gereken de odur. Öncelikle saçın yıpranma seviyesine bakmak gerekir. Çok mu yıpranmış, az mı, orta seviyede mi onu kuaföre gidip öğrenmeniz gerekir.

yıpranmış saçların bakımı

Buna göre uygulanacak yöntemler farklılıklar arz etse de, saç bakımı serumlarını ayda bir kullanmak önemlidir. Saç bakım serumları,  saçların yıpranmasını önleyen ürünlerdir.

bakım önerileri

Saç uçlarındaki kırıkları ve çatalları aldırmak da etkin olan bir yöntemdir. Kırıkların tamamen ortadan kaldırılması önemlidir. İdeal olanı 4 ayda düzenli olarak saç uçlarının kestirilmesidir.

yıpranmış saçlar için çözüm

Düzenli olarak keratin içeren ürünler kullanmak da önemlidir. Zira keratin, saçın üretilmesini ve korunmasını sağlayan bir maddedir ve düzenli kullanmak saçların yıpranmasını önlediği gibi, yıpranmış saçların da doğal haline dönmesini sağlamaktadır.

.